Správa poslancovi:

Adresát: Duchoň František, doc. Ing., PhD.

Autor správy: Šulekovo

09. 01. 2017

Pán poslanec,

projektová dokumentácia Revitalizácia centra m.č. Šulekovo – I. etapa (dodávateľ Ing. Igor Aresta, 9 100,00 eur) bola podľa zverejnenej faktúry odovzdaná asi v decembri 2015.

Môžu občania m.č. Šulekova počítať s tým, že prostredníctvom Vás, ako poslanca, dokážu získať relevantné informácie ako bude vlastne pokračovať príprava tejto akcie, kedy bude realizovaný výber na dodávateľa dopracovania projektovej dokumentácie (cca ďalších 9 000 eur podľa schváleného rozpočtu), kedy je reálne získať príslušné povolenia pre realizáciu riešenia miestnej komunikácie Šulekova a kedy bude zahájená realizácia (či to bude ešte v tomto volebnom období).
V rozpočte je znovu schválených 550 000 eur na Rekonštrukcia centrálnej zóny Šulekovo – I. etapa (Na samotnú rekonštrukciu centrálnej zóny Šulekovo – I. etapa opätovne zaraďujeme v roku 2017 finančné prostriedky vo výške 550 000 €. Rekonštrukcia zahŕňa realizáciu úprav spevnených plôch, zelene a mobiliáru.)

Nie je to len ťah na upokojenie situácie, ako sa chce preinvestovať 550 000 eur v roku 2017 keď to nie je ani prichystané.

A ešte dotaz, zúčastníte sa odpočtu primátora 17.1.2017 o 17.00 aby ste si priamo vypočul primátora čo k danej téme povie ?


Odpoveď

11. 01. 2017

Dobry den, samozrejme posuniem vsetky dostupne informacie, ktore budem mat. Kludne ma kontaktujte na sukromny mail: fero.duchon@gmail.com, mozem Vas pravidelne informovat, co mame v tejto veci nove. Co sa tyka uz odovzdaneho projektu, riesi predovsetkym infrastrukturu ploch v centre Sulekova. Tento projekt bude pouzity v dalsich fazach predovsetkym z hladiska infrastruktury a zamerania jednotlivych ploch. K realizacii neprislo uz tento rok z dovodu snahy vyriesit situaciu v Sulekove nielen z hladiska dopravnej infrastruktury, ale celkovej kvality zivota (vid. odprezentovane projekty na zastupitelstve 10. novembra 2016). Podla mojich informacii v sucasnosti je realizovany napocet jednotlivych investicnych akcii v Sulekove tak, aby bolo mozne potom zadat obstaravania na PD, dodavatela, atd. presne podla postupu ako uvadzate. Panuje zhoda, ze prioritou je centralna cast so svojou dopravnou infrastrukturou a spojazdnenie telocvicne pre verejnost aj so zazemim (otazne je poradie na roky 2017 a 2018 a co dovoli Vami spominany balik, aj kvoli tomu nizsie spominane vyvolane stretnutie). Prislub vsak mame, ze by rozpocet na rok 2017 mal zvladnut aj rekonstrukciu socialnych zariadeni a okien na budove Starej skoly. Z hladiska toho balika 550 tisic € sme iniciovali s poslancom Miklovicom stretnutie u primatora (malo sa odohrat tento tyzden, kvoli PN sme to presunuli na tyzden buduci). Na zastupitelstve 15. decembra som sa pytal, preco ked sme mali vyhradenych 550 tisic vraciame do rezervneho fondu len 374 tisic, pricom som bol ubezpeceny, ze tych 550 tisic nam naozaj zostane (vid schvaleny rozpocet na rok 2017). Myslim si, ze to nie je tah na upokojenie situacie, len nebola zhoda medzi poslancami a uradom, co je prioritne zameranie. A ano, planujem sa spominaneho odpoctu zucastnit, ale je mozne, ze kvoli pracovnym povinnostiam budem meskat. Kazdopadne s primatorom komunikujeme takmer na dennej baze.


Späť