Správa poslancovi:

Adresát: Bobák Miroslav

Autor správy: Krištof

12. 12. 2016

Pán Bobák dohovorte ako predseda o.z. poslancom Fraštačanom Drgoňovi,Kamendyovej,Kováčovi,Pogáčovej,
Salcmanovi,Úradníkovej,Urminskému,Haulišovi,Ulíkovi aby odpovedali na otázky spoluobčanov. Otázky im boli položené verejne a my občania čakáme aj verejnú odpoveď.


Odpoveď

12. 12. 2016

Dobry den, na spravu mozete odpovedat neverejne, odoslanim e-mailovej spravy na adresu autora: krystoff@gmail.com.Takto to pride mailom ked to poslanec otvori. Vybavte so spravcom tejto sukromnej stranky 2 veci a ja budem Vasu poziadavku posuvat menovanym poslancom. Dohovarat im urcite nebudem ! Za 1, nech spusti diskusiu pre vsetkych, vela poslancov ale aj inych ludi nevie reagovat na diskusii na utoky voci svojej osobe, rodine, firme, zdruzeniu a pod., preto, ze sa im tam jednoducho neda pisat. Potom sa necudujte, ze tuto stranku vacsina z nich necita a nema zaujem riesit. Za 2, nech to urobi technicky tak, aby sa inak nedalo odpovedat a nech sa neponuka moznost odpisovat priamo konkretnej osobe, ktoru aj niektori vyuzivaju. Este dodam, ze pan Urminsky v nasom zdruzeni nefiguruje, aj ked si myslim osobne, ze by nam bolo ctou ak by v nom bol. S pozdravom Bobak PS: tu kopirujem cele ako to pride na mail poslancovi: Dobry den, zo stranky "Posta pre poslanca" Vam bola odoslana nasledujuca sprava: Autor spravy: Kristof Text spravy: Pan Bobak dohovorte ako predseda o.z. poslancom Frastacanom Drgonovi,Kamendyovej,Kovacovi,Pogacovej, Salcmanovi,Uradnikovej,Urminskemu,Haulisovi,Ulikovi aby odpovedali na otazky spoluobcanov. Otazky im boli polozene verejne a my obcania cakame aj verejnu odpoved. --------------------------------------------------------------------------------------- Verejnu odpoved na spravu mozete odoslat po kliknuti na nasledujuci odkaz: http://ppp.hlohovecko.sk/?m=odpoved&id=164&check=4hf0va7fkov6bmmg3nws0jgk Na spravu mozete odpovedat neverejne, odoslanim e-mailovej spravy na adresu autora: krystoff@gmail.com


Odpoveď

13. 12. 2016

Vážený pán Bobák,

keďže sa vo Vašej odpovedi odvolávate na administrátora, dovoľte mi vstúpiť do tejto diskusie.

Otázka Vám bola adresovaná prostredníctvom služby Pošta pre poslanca, ktorú sme spustili v marci 2011 (http://www.hlohovecko.sk/?m=magazin_clanok&id=355). Okrem jednoduchého spôsobu zistenia kontaktných údajov na poslanca, umožňuje služba zaslanie verejnej otázky. Rozdiel medzi verejne vznesenou otázkou a súkromne zaslanou správou zaiste netreba vysvetľovať, ale dá sa predpokladať, že ak občan zvolil tento spôsob oslovenia, očakáva rovnako verejnú odpoveď.

V správe, ktorú poslancom zasiela systém Pošta pre poslanca, je uvedená e-mailová adresa odosielateľa. Rovnako, ako aj v iných spôsoboch komunikácie je vždy na zvážení adresáta, či bude odpovedať verejne, súkromne, alebo vôbec. Nerozumiem, ako môžme vyhovieť Vašej požiadavke technicky zabrániť odpovedať na e-mailovú adresu odosielateľa. Taktiež, žiadnu výhradu na túto službu sme od Vás nikdy nedostali.

Aby sa predišlo nedorozumeniam, môžete jednoducho zaslať do systému správu v zmysle, že ste odpovedali iným ako verejným spôsobom. V takom prípade nebude správa označená ako nezodpovedaná.

Vaša reakcia sa pravdepodobne viac týkala diskusného fóra. Prednedávnom ste nám (a ďalším cca tridsiatim adresátom z Vášho blízkeho okolia) zaslali správu, že zo zariadení, ktoré používate, nejde vložiť do diskusie príspevok. Prešetrili sme Vašu sťažnosť a dôvodom odmietnutia bol fakt, že zo zariadenia bol dňa 5.3.2016 zaslaný príspevok: Meno: fidel castrol , Text: vy ste ale statocny k**** . (Posledné slovo je vyhviezdičkované, v správe bol použitý vulgarizmus)

Systém diskusného fóra stránky Hlohovecko.sk pracuje v značnej miere automaticky a pri počítačovo identifikovateľnom porušení pravidiel diskusií (predovšetkým používanie vulgarizmov, spam, „tapetovanie“ a pod.) je príspevok bez zásahu administrátora vymazaný a odosielateľ zablokovaný. Tzv. „ban“ je udelený aj na ďalšie príspevky odosielateľa a je to jediný efektívny spôsob umožňujúci zablokovať opakované porušovanie pravidiel, ktorý dnes využíva každé verejné diskusné fórum. S týmto znením podmienok súhlasí autor odoslaním svojho príspevku.

Odvolávate sa na to, že „veľa poslancov, ale aj iných ľudí“ nevie reagovať v diskusii. Vami použité slovo „veľa“, vzhľadom na počet prispievateľov, nie je správne a týka sa iba opodstatnených prípadov. Napríklad, pri napádaní ostatných účastníkov diskusie, alebo celej služby fóra. Predpokladám, že rovnakým spôsobom vieme vysvetliť a doložiť aj ostatné spomínané výhrady pre nezverejnenie.

Diskusné fórum na stránke Hlohovecko.sk existuje viac ako 13 rokov a ubezpečujem Vás, že nemáme žiadne dôvody blokovať užívateľa za jeho názory (ak samozrejme zjavne neporušujú zákony) a tiež angažovanosť vo veciach verejných, nech prichádza z akejkoľvek strany.

Rovnako nie je dôvodom blokovania ani často vyčítaná možnosť anonymného zaslania príspevku. V diskusiách umožňujeme prispievateľom rozhodnúť sa, či svoj príspevok podpíšu skutočným menom, alebo použijú prezývku. Rozhodnutie umožniť diskutujúcim vyjadriť svoj názor anonymne sme prehodnotili viackrát, avšak zakaždým sme dospeli k rovnakému záveru.

Sme presvedčení, že predovšetkým v príspevkoch hodnotiacich rozhodovanie verejných činiteľov a nakladanie s verejným majetkom a financiami je nevyhnutné vytvoriť také podmienky diskusie, ktoré umožnia prispievateľom vyjadriť svoj názor bez akýchkoľvek obáv z dôsledkov oprávnenej kritiky. Z minulosti vieme uviesť niekoľko príkladov, kedy práve anonymné upozornenie prostredníctvom diskusií viedlo k zmene rozhodnutí primátora a poslancov.

Možnosť zverejniť svoje postoje k veciam verejným anonymne je podľa nášho názoru veľmi dôležitá a budeme ju aj v budúcnosti chrániť.

Uvedomujeme si však zároveň, že anonymný spôsob diskusie dáva priestor pre zneužitie tejto služby. Z tohto dôvodu si vyhradzujeme právo v prípadoch, ak máme podozrenie zo zneužívania príspevok nezverejniť.

Miloš Kuchčák


Späť